MAIKRO

MAIKRO on Mikrogalerii kunstnik, kes on otsustanud oma loomingut edaspidi esitleda galerii vahendusel. Ta on ka varem kunstnikuna tegutsenud. 80ndate lõpus ja 90ndate alguses osales ta aktiivselt näitusetegevuses peamiselt maalijana ning aeg-ajalt luues ka installatsioone. Lisaks proovis ta kätt moekunstnikuna, luues peamiselt alternatiivseid ja taaskasutatud materjalidel põhinevaid rõivaid. Kuna galeriide võrgustik oli tollal keskendunud peamiselt peavoolu loojate esindamisele ja müümisele, jätkas MAIKRO, kes tollal esines loomulikult teise nime all, tegevust lava- ning sisekujundajana. Vahepeal on ta tegutsenud erinevates loomingulistel aladel ning alates 2023. aasta algusest on ta taas otsustanud tagasi pöörduda kujutava kunsti valdkonda.

Kunstniku sõnul on tänane galeriide maastik palju mitmekesisem, võimaldades eriilmelistel loojatel oma loomingut publikule vahendada. MAIKRO kasutab uue loomingu tegemiseks mitmeid tehnoloogilisi abivahendeid – arvutit, fotoaparaati, pilditöötlusprogramme ja tehismõistust. Alusmaterjalina läheb kasutusse ka tema varasem looming, mida ta digitaalselt töötleb, kasutades selleks erinevaid võimalusi, mida kaasaegne tehnoloogia pakub. Mõnedel MAIKRO teostel on kohati näha tehismõistuse poolt loodud vimkad, mis on kunstniku poolt tahtlikult alles jäetud, et teostes peegelduks konkreetse meediumi võimalused ja oskused, mis tõenäoliselt ajas muutuvad. Nõnda salvestub teostes omamoodi ajatempel.

Tehismõistusega koostöös valminud pilte peab MAIKRO oma loominguks. Kunstnik sisestab algmaterjali, suhtleb robotiga, töötleb visuaale, sulatab erinevaid pilte kokku ning otsustab lõpuks, millal on teos valmis. Kunstnik paneb kokku näituse, valib teostele konkreetse vormistuse ning vahendab seda publikule. Fotode tegemisel me ei pea ju autoriks mainekate firmade tehnikat, mis on aluseks heale pildile, vaid seda, kes vajutab õigel hetkel fotoka nupule, valides, mis objektiivi vaatevälja jääb. Ka fotošoppimisel pole teose autoriks programm, vaid see, kes nuppe vajutab. Sama on MAIKRO arvates tehismõistusega, teoste autoriks on see, kes juhib protsessi ja suudab tekitada loomingulise tervikpildi.

MAIKRO eesmärgiks on eeskätt vahendada publikule läbi oma loomingu elamusi, aga üheks unistuseks on kunstnikul oma loomingulise tegevusega jõuda etappi, kus ta ei pea enam muid projekte ja ettevõtmisi vastu võtma, et majanduslikult toime tulla, vaid saab keskenduda vaid loomisele. Hetkel on näitusetegevusse kulunud muidugi oluliselt rohkem, kui tagasi teenitud, aga siinkohal on Mikrogalerii tugi abiks. Püüame edaspidi oma blogis teada anda kuidas MAIKRO-l läheb ja mis hetkel hakkab ta kunstnikuna majanduslikult toime tulema.

Iga MAIKRO teose ostuga toetate Mikrogalerii rajamist 15-25 euroga ning iga postkaardi ostu pealt läheb loodava galerii toetuseks üks euro. Aitäh!