KALENDER 2024
  • Kalender on eesti keeles
  • Autor: MAIKRO
  • Kalendri aasta: 2024
  • Suurus: A3 (42 x 29 cm)
  • Tehnika: digigraafika

Läbi müüdud
MAIKRO esimeses kalendris leidsid koha kunstniku poolt valitud parimad palad „Linnaaia“ seeriast.

MAIKRO kalendri ostuga toetate Mikrogalerii rajamist 5 euroga.

KALENDER 2024

///

MAIKRO on Tartusse loodava Mikrogalerii kunstnik, kes avas 2023. aastal kolm näitus. Stuudiopoes Karud ja Pojad sai näha tema graafikaseeriat „Linnaloomad“, Voronja galerii saunamajas eksponeeris kunstnik Piiblist inspireeritud sarja „Paradiisiaed“ ning Plantariumis esitles MAIKRO linnaaedade temaatikat.

Linnaaiad on kunstnikule alati südamelähedased olnud. Olles palju reisinud, avastas MAIKRO, et linnades, kus elanikud elavad kooskõlas loodusega, veetes aega parkides, istutades tänavatel taimi isegi pooleruutmeetrisele alale või kasvatades rõdudel või miniatuursetel aknalaudadel lilli, maitsetaimi ning isegi väiksemaid puid, tundis ta end ka ise kodusemalt.

Kalendrisse jõudsidki kunstniku valitud parimad palad „Linnaaia“ näituselt. MAIKRO visioneeritud linnaaiad on kasvanud hoonete katustele, parkimisaladele, raudteejaamadesse, kaubanduskeskustesse, mahajäetud hoonete vahele, kasvumajadesse, kodudesse... Rohelusse uppunud linnamaastiku võib rajada kõikjale.

///

MAIKRO kalendri ostuga toetate Mikrogalerii rajamist viie euroga. Mikrogalerii eesmärgiks on kulutada võimalikult vähe ressursse hoone ülalpidamiseks, et kultuuri heaks mõeldud eelarve jääks loojatele ning galerii töö korraldamiseks. Mikrogalerii ehitatakse Tartusse Ülejõe linnaossa Lubja tänaval asuva nõukogudeaegse garaažiboksi asemele. Emajõe ääres paiknevat kompleksi, kuhu on juba kerkinud mõned garaaživillad, on hakatud kutsuma Mikro-Veneetsiaks. Mikrogalerii alustab aastaringse kunstiprogrammiga 2025. aastal.